Szczeliniec Wielki i Błędne Skały w Górach Stołowych

To miejsce wyjątkowe! W południowo – zachodniej Polsce, tuż przy granicy z Czechami znajduje się cudowne miejsce, które warto odwiedzić! To skalne miasteczko zapierające dech w piersiach.

Szczeliniec Wielki to najwyższy szczyt – 919 m n.p.m – w Górach Stołowych, znajdujący się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Góra należy do Korony Gór Polskich i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów.

Szczeliniec Wielki i Błędne Skały w Górach Stołowych, fot. Tomasz Sanecki

Na Szczeliniec prowadzą schody wykute w skale, a góra otoczona jest pięknymi krajobrazami i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów.

Aby dojechać do Szczelinca warto skorzystać z lokalnych dróg łączących Kudowę – Zdrój, Karłów oraz Radków – droga nr 387.

Z kolei Błędne Skały to bloki skalne leżące na wysokości 853 m n.p.m. Malownicze skalne miasteczko leży w Sudetach Środkowych w Górach Stołowych. Błędne Skały podobnie jak Szczeliniec Wielki leżą również na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Aby dojechać do jednego z najpiękniejszych miejsc w Polsce, a nawet w Europie należy kierować się w stronę Kudowy – Zdrój, Karłowa i Bukowiny Kłodzkiej drogą nr 387. Błędne Skały leżą również tuż obok granicy z Republiką Czeską, do której prowadzą trasy piesze i rowerowe.

Scroll to Top