Mój książkowy debiut. „Z dziejów Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej”

W 2017 roku ukazała się moja pierwsza książka na rynku wydawniczym, opublikowana w krakowskim wydawnictwie „Ridero” „Z dziejów Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej”. W niej prezentuje kilkanaście artykułów popularnonaukowych prezentujących wybrane przeze mnie wydarzenia z historii Europy Środkowo – Wschodniej i Południowej od czasów średniowiecza aż po XX wiek. Wśród nich są zarówno artykuły związane z historią Polski, jak również Turcji, Austrii, Rosji, Siedmiogrodu oraz takich postaci jak Jan III Sobieski, Vlad Tepes /Dracula/, Stefan Batory czy Sulejman Wspaniały. W publikacji opisałem również dzieje I Pułku Strzelców Bytomskich, wydarzenia związane z Tragedią Górnośląską oraz Tragedią Miechowicką w 1945 roku.

Mam nadzieję że artykuły, które znajdują się w mojej publikacji przybliżą Państwu historię najważniejszych wydarzeń w dziejach Europy okresu średniowiecza, nowożytności i XX wieku. Szczególnie zwracam jednak uwagę na artykuł dotyczący dziejów Pułku Bytomskiego i artykuł, w którym poruszyłem sprawę tragicznych wydarzeń na Górnym Śląsku w 1945 roku.

Książka wydana przez krakowskie wydawnictwo Ridero jest dostępna w formie elektronicznej, czyli ebooku w największych księgarniach internetowych w Polsce.

Ich listę znajdziecie poniżej oraz na stronie Ridero

Księgarnia PWN

Księgarnia Virtualo

Księgarnia Tania Książka

Księgarnia Lideria

Księgarnia Inbook

Księgarnia Ravelo

Księgarnia Ridero

Księgarnia Nexto

Księgarnia Upoluj Ebooka

Księgarnia Gandalf

Księgarnia ebooki.swiatczytnikow.pl

Allegro

Scroll to Top