Książka Tomasza Saneckiego "Bytom Warto Zwiedzić" już w sprzedaży

Moja nowa książka „Bytom Warto Zwiedzić. Historia – Zabytki – Przyroda” jest w sprzedaży a zakupić można ją zarówno w formie e-booka w cenie 13.65 zł oraz w formie papierowej w Internetowej Księgarni Wydawnictwa Ridero – wydawcy publikacji. W kolejnych tygodniach książka pojawi się w kilkudziesięciu księgarniach internetowych.

 


„Bytom Warto Zwiedzić” to książka, która z pewnością zainteresuje nie tylko turystów chcących odwiedzić to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast na Górnym Śląsku, ale również mieszkańców Bytomia. Książka ma na celu nie tylko ukazanie tego co najpiękniejsze w Bytomiu, ale zwrócenie uwagi na to, że niejednokrotnie „cudze chwalimy, a swego nie znamy”. W publikacji znajdziemy nie tylko ciekawostki z dziejów Bytomia, ale przede wszystkim zaprezentowane zostały najpiękniejsze i najwartościowsze zabytki w mieście, w tym również najcenniejsze zakątki przyrodnicze miasta, które leży w samym sercu konurbacji górnośląskiej, gdzie jeszcze pod koniec XX wieku pracowało 7 kopalń, dwie huty oraz wiele fabryk i zakładów przemysłowych. Dzisiaj po wielu z nich nie ma już śladu, ale te, które zostały zachowane do czasów nam współczesnych należą do arcydzieł architektury przemysłowej, jakich w innych miastach Polski nie znajdziemy.

Książka oprócz zabytków, a także najpiękniejszych miejsc, gdzie można spędzić wolny czas na łonie natury, zawiera wiele ciekawostek historycznych z dziejów miasta, w tym również historii największych zakładów przemysłowych. Opisane zabytki, miejsca oraz wydarzenia historyczne zostały opatrzone archiwalnymi i współczesnymi fotografiami, pocztówkami oraz szkicami pozyskanymi m.in. z bogatego Archiwum Miejskiego w Bytomiu a podział książki według dzielnic Bytomia, dokładnego adresy przedstawionych w publikacji miejsc z pewnością ułatwi poruszanie sie po mieście.

Spotkania autorskie promujące książkę Tomasza Saneckiego w Pałacu w Miechowicach 27 maja 2023 roku, fot. Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

O tym właśnie jest ta książka, która mam nadzieję, zachęci nie tylko turystów do odwiedzenia Bytomia, ale także zdopinguje jego mieszkańców do wyjścia z domu i odwiedzenia najpiękniejszych miejsc i zabytków w mieście, których, jak się przekonacie, nie brakuje w Bytomiu.

Bytom Warto Zwiedzić - kup książkę za 13.65 zł