Kryptonim V-7. Jaką jeszcze tajną broń posiadali Niemcy?

V-1, V-2, odrzutowe samoloty Me 262 to najbardziej znane cudowne bronie, które miały zmienić oblicze II wojny światowej dla III Rzeszy i przynieść jej zwycięstwo. Wiadomo również, że niemieccy naukowcy prowadzili zaawansowane prace nad bombą atomową, a na wyspie Rugia miało dojść nawet do próbnej eksplozji. Mimo że od zakończenia wojny minęło już ponad 70. lat, wciąż wielu historyków, poszukiwaczy tajemnic II wojny światowej, a także publicystów zadaje sobie pytanie: Jak daleko posunęli się Niemcy w konstruowaniu Wunderwaffe? Na to pytanie po dwudziestoletnim śledztwie odpowiada znany krakowski publicysta, dokumentalista, a także wydawca książek poświęconych tajemnicom II wojny światowej – Bartosz Rdułtowski w swojej najnowszej pracy „Kryptonim V-7. Największy sekret III Rzeszy?”.

Autor porusza temat niemieckich latających talerzy, sięgając po archiwalne dokumenty, ale przede wszystkim wojenną i powojenną prasę m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie odnotowywano relacje świadków, którzy widzieli dziwne obiekty przypominające kule lub talerze napędzane silnikami odrzutowymi, a także wykorzystujące najnowsze zdobycze techniki. Bartosz Rdułtowski podąża tym tropem analizując wszystkie dokumenty, dane oraz poszlaki, które wskazywały na istnienie kolejnej tajnej broni Hitlera, która pod koniec II wojny światowej miała zmienić sytuację na froncie. Na co warto zwrócić uwagę to, że każdy materiał z jakim spotkał się podczas swojego śledztwa autor nie został przez niego odrzucony, a wręcz przeciwnie dokładnie zweryfikowany, aby potwierdzić jego autentyczność lub ją wykluczyć.

Warto podkreślić, że w książce znajdziemy dokładne opisy, szczegóły techniczne dotyczące konstrukcji broni V-7, ale również wycinki z prasy, relacje i świadectwa amerykańskich oraz brytyjskich pilotów, którzy w ostatnich latach II wojny światowej widzieli na własne oczy nową, tajną broń III Rzeszy. Były nią tzw. Foo Fighters, a składający raporty lotnicy byli pod ogromnym wrażeniem kolejnej osławionej Wunderwaffe.

Kolejny aspektem poruszonym przez Bartosza Rdułtowskiego jest pytanie: Kto przejął niemieckie osiągnięcia wojskowe związane z tajną bronią? Autor wskazuje tutaj na dwa główne państwa, które mogły przejąć techniczne osiągnięcia niemieckich naukowców. To oczywiście Związek Radziecki i Stany Zjednoczone, które 6 sierpnia 1945 roku ukazały światu, że same potrafiły wyprodukować Wunderwaffe, czyli broń atomową, którą użyły przeciwko Japonii. Ponadto krakowski publicysta zwraca uwagę na fakt, że po zakończeniu wojny w Stanach Zjednoczonych pojawiały się relacje mieszkańców w miasteczku Roswell, gdzie w 1947 roku najpierw potwierdzono informacje o latającym talerzu, by następnie zaprzeczyć i próbować wmówić amerykańskiej opinii publicznej, że był to balon meteorologiczny. Jak wskazuje krakowski publicysta, armia amerykańska próbowała za wszelką cenę zatuszować prace nad tzw. tajemniczym projektem „Mogul”.

Na koniec Bartosz Rdułtowski w swojej pierwszej części książki „Kryptonim V-7. Największy sekret III Rzeszy?” wyciąga wnioski i analizuje jeszcze raz zdobyte materiały, które wciąż nie rozwikłały jednej z największych tajemnic II wojny światowej i spowodowały, że nadal pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi. Czy poznamy je w drugiej części książki, o której wspomina autor? Z pewnością podobnie jak część I raportu, warto ją przeczytać i poznać wyniki śledztwa prowadzonego przez krakowskiego publicystę i dokumentalistę, które może przynieść odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań związanych z II wojną światową: Jaką tajną bronią dysponowali jeszcze Niemcy pod koniec II wojny światowej? oraz Dlaczego mimo tak wielkich nadziei z nią związanych, nie uratowała ona III Rzeszy przed ostateczną klęską?

Bartosz Rdułtowski - dziennikarz, publiscyta, właściciel wydawnictwa Technol - lidera wśród polskich wydawnictw książkowych zajmujących się wojennymi zagadkami, ukrytymi skarbami i innymi tajemnicami historii. Rdułtowski jest również twórcą m.in. takich serii wydawniczych, jak: „Militarne sekrety”, „Zapomniana historia”, „Nieznana historia”. Od ponad dwudziestu lat tropi i wyjaśnia zagadki historii, zwłaszcza te dotyczące tajnych projektów i operacji wojskowych. Jego ulubionymi tematami są zagadka projektu „Riese” oraz tajemnice niemieckiej Wunderwaffe. Jest autorem kilkudziesięciu książek oraz licznych artykułów. Do jego najgłośniejszych publikacji należą: Syndrom V-7 (2003), dwie trylogie: Podziemne tajemnice Gór Sowich (2007–2011) oraz Ostatni sekret Wunderwaffe (2007–2011), a także Tajne operacje. PRL i UFO (2013) – książka ukazująca nieznane kulisy największej polskiej mistyfikacji związanej z UFO, czyli zdarzenia w Emilcinie. Jest także współautorem scenariusza do filmu Tajemnica „Riese”.

Autor: Bartosz Rdułtowski;
Tytuł: „Kryptonim V-7. Największy sekret III Rzeszy?”;
Wydawca: Wydawnictwo Technol;
Seria: Tropem Wundwerwaffe;
Miejsce i rok wydania: Kraków 2021;
Ilość stron: 204;
Cena: 26,25 zł;
Książkę można zakupić w Wydawnictwie Technol