Historia 1 Pułku Strzelców Bytomskich niebawem dostępna!

Już wkrótce w księgarniach internetowych w całej Polsce ukaże się moja nowa książka „Historia 1 Pułku Strzelców Bytomskich. O wolną Polskę, o polski Śląsk”. Książka wprowadzana jest do sprzedaży, a będzie ją można zakupić zarówno w formie E-booka oraz w wersji papierowej - szczegóły, gdzie będzie można zakupić publikację po Nowym Roku!

Już teraz zachęcam Państwa do zakupu publikacji, która poświęcona została jednej z najważniejszych formacji bojowych na Górnym Śląsku po 1918 roku. Opisywane na łamach książki wydarzenia - udział „Bytomiaków” w walkach na pograniczu polsko – niemieckim, w wojnie polsko – bolszewickiej w 1920 roku, III powstaniu śląskim oraz w kampanii wrześniowej w 1939 roku, a także bitwy - pod Rybczanami, Filipowem, w bitwie warszawskiej /w sierpniu 1920 roku/ czy pod Tomaszowem Lubelskim w 1939 roku - przyczyniły się do chwały śląskiego pułku, którego żołnierze przelewali krew za Polskę i polski Śląsk.

Tym samym żołnierze Pułku Bytomskiego zapisali się kartach śląskich i polskich jednostek wojskowych, które odegrały kluczowe znaczenie w historii Wojska Polskiego w XX wieku.