„Bytom Warto Zwiedzić” – poznaj historię miasta starszego od Krakowa

„Bytom Warto Zwiedzić” to książka, która z pewnością zainteresuje nie tylko turystów chcących odwiedzić to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast na Górnym Śląsku, ale również mieszkańców Bytomia. Książka ma na celu nie tylko ukazanie tego co najpiękniejsze w Bytomiu, ale zwrócenie uwagi na to, że niejednokrotnie „cudze chwalimy, a swego nie znamy”. W publikacji znajdziemy nie tylko ciekawostki z dziejów Bytomia, ale przede wszystkim zaprezentowane zostały najpiękniejsze i najwartościowsze zabytki w mieście, w tym również najcenniejsze zakątki przyrodnicze miasta, które leży w samym sercu konurbacji górnośląskiej, gdzie jeszcze pod koniec XX wieku pracowało 7 kopalń, dwie huty oraz wiele fabryk i zakładów przemysłowych. Dzisiaj po wielu z nich nie ma już śladu, ale te, które zostały zachowane do czasów nam współczesnych należą do arcydzieł architektury przemysłowej, jakich w innych miastach Polski nie znajdziemy.

W publikacji oprócz historii miasta, opisów zabytków, a także najpiękniejszych miejsc, gdzie można spędzić wolny czas, znajduje się wiele ciekawostek historycznych z dziejów Bytomia, w tym również artykuły dotyczące największych zakładów przemysłowych w mieście. Opisane zabytki, miejsca oraz wydarzenia historyczne zostały opatrzone archiwalnymi i współczesnymi fotografiami, pocztówkami oraz szkicami pozyskanymi m.in. z bogatego Archiwum Miejskiego w Bytomiu a podział książki według dzielnic Bytomia oraz dokładne adresy przedstawionych w publikacji miejsc z pewnością ułatwią poruszanie sie po mieście osobom, które skorzystają z przewodnika. 

Podcast z Tomaszem Saneckim, bytomskim historykiem o przewodniku „Bytom Warto Zwiedzić”

O tym właśnie jest ta książka, która mam nadzieję, zachęci nie tylko turystów do odwiedzenia Bytomia, ale także zdopinguje jego mieszkańców do wyjścia z domu i odwiedzenia najpiękniejszych miejsc i zabytków w mieście, których, jak się przekonacie, nie brakuje w Bytomiu.

Książkę można kupić w następujących księgarniach internetowych:

 1. Księgarnia internetowa Wydawnictwa Ridero
 2. Księgarnia internetowa Virtualo
 3. Księgarnia internetowa PWN
 4. Księgarnia internetowa PZWL Księgarnia Medyczna
 5. Księgarnia internetowa Świat Ebooków
 6. Księgarnia internetowa IBUK
 7. Księgarnia internetowa EbookPoint
 8. Księgarnia internetowa UpolujEbooka
 9. Księgarnia internetowa Tania Książka
 10. Księgarnia internetowa Empik
 11. Księgarnia internetowa Czytio.pl
 12. Księgarnia internetowa Legimi
 13. Księgarnia internetowa Muve
 14. Księgarnia Najtaniej
 15. Księgarnia Nexto.pl
 16. Księgarnia Gandalf.com.pl
Spotkania autorskie promujące książkę Tomasza Saneckiego w Pałacu w Miechowicach 27 maja 2023 roku, fot. Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek
Scroll to Top