„II wojna światowa. Dowódcy-Bitwy-Kampanie-Zbrodniarze-Łowcy nazistów

II wojna światowa to jeden z największych i najkrwawszych konfliktów zbrojnych w historii ludzkości. Wojna, którą rozpoczęły hitlerowskie Niemcy 1 września 1939 roku najpierw w Europie, a w następnych latach objęła kolejne kontynenty, była konfliktem zupełnie innym niż ten, który miał miejsce w latach 1914-1918. Niemcy stosując doktrynę Blitzkriegu – wojny błyskawicznej odnosili wspaniałe sukcesy w Polsce, Francji, a także w początkowej fazie w Związku Radzieckim w 1941 roku.

Hitler wykorzystując z jednej strony bierność państw zachodnich, ale również błędy swoich przeciwników zarówno w latach trzydziestych XX wieku oraz w początkowej fazie wojny w latach 1939-1941, zdołał opanować większość Europy. Sukcesy zapewniali mu także jego generałowie, jak: Erich von Manstein, Erwin Rommel, Friedrich Paulus i wielu innych. Wszystko zaczęło się jednak zmieniać już w 1942 roku. Pochód wojsk niemieckich został zatrzymany zarówno w Rosji, jak również w Afryce Północnej. W październiku 1942 roku wojska brytyjskie marszałka Bernarda Law Montgomery’ego rozpoczęły ofensywę pod El-Alamein, zaś na przełomie 1942/1943 pod Stalingradem Wehrmacht poniósł jedną z najdotkliwszych porażek, która zmieniła bieg losów wojny na Wschodzie.

II wojna światowa to również zagłada milionów Żydów, Polaków, a także obywateli innych państw. Nazistowski reżim w podbitych krajach miał nieograniczoną władzę, która oddana ludziom wierzącym w nazistowską ideologię, wyższość rasy aryjskiej nad innymi, doprowadziły do masowego ludobójstwa na nieznaną w dotychczasowej historii ludzkości skalę. Nawet kiedy Wehrmacht zaczął ponosić dotkliwie porażki na wszystkich frontach machina zagłady nadal trwała do ostatnich dni III Rzeszy Niemieckiej, a odpowiedzialni za nią zbrodniarze w większości uniknęli kary.

Zapraszam do lektury mojej kolejnej książki „II wojna światowa. Dowódcy-Bitwy-Kampanie-Zbrodniarze-Łowcy nazistów”. To już moja czwarta książka, która wydana została w krakowskim Wydawnictwie Ridero. W ubiegłych latach mogliście zapoznać się z publikacjami na temat historii 1. Pułku Strzelców Bytomskich, Tragedii Miechowickiej w 1945 roku oraz dziejów Europy Środkowo-Wschodniej.

Tym razem w książce znajdziecie nie tylko opisy najważniejszych bitew i kampanii, rolę najważniejszych dowódców Wehrmachtu w kluczowych momentach II wojny światowej, ale również kto był odpowiedzialny za masowe zbrodnie w Europie i dlaczego tak wielu nazistowskich zbrodniarzy uniknęło sprawiedliwości. To jednak nie wszystko. W publikacji omówione zostały także tematy związane m.in. z kampanią wrześniową w Polsce, zamachem na Reinharda Heydricha, tajemnicami Adolfa Hitlera, a także trwającymi dziesiątki lat poszukiwaniami nazistowskich zbrodniarzy, którzy nigdy nie zaznali spokoju za sprawą łowców nazistów.

Publikacja dostępna jest w księgarniach internetowych:

RIDERO

ŚWIAT CZYTNIKÓW

NEXTO.PL

VIRTUALO

UPOLUJEBOOKA

EMPIK

ŚWIATEBOOKÓW

TANIAKSIAŻKA

EBOOKPOINT

MUVE.PL

CZYTIO.PL CZYTAJ LEPIEJ

Scroll to Top