Spacer promenadą w Bytomiu-Rozbarku od ul. Pszczyńskiej do ul. Alojzjanów

Kładka nad ul. Siemianowicką, oświetlenie, sześć tablic pamiątkowych, nowe ławki, trejaże, a także trakt pieszy. Promenada na Rozbarku – budowana po dawnej kolei wąskotorowej – łącząca ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów z pewnością zachęca do popołudniowych spacerów.

Cechą charakterystyczną promenady jest zbudowana jeszcze w 2018 roku kładka nad ulicą Siemianowicką, która łączy pieszy trakt od ul. Pszczyńskiej na trasie linii dawnej kolei wąskotorowej z ulicami: Kochanowskiego, św. Kingi, Jaronia, Musialika i Alojzjanów.

Spacer promenadą w Bytomiu-Rozbarku od ul. Pszczyńskiej do ul. Alojzjanów, fot. Tomasz Sanecki

Idąc promenadą od strony ul. Pszczyńskiej mijamy najpierw /nad promenadą/ przejazd kolejowy, a następnie kładką przechodzimy nad ul. Siemianowicką. Dalej po prawej stronie mijamy skwer Szynol oraz możemy zobaczyć przechodząc przez ul. Brzezińską pozostałości torów dawnej kolejki wąskotorowej i budynki Dawnych Zakładów Górnośląskich Kolei Wąskotorowych wraz z przyległymi terenami zdrobniale nazywanymi „Rozbanką”.

Tym samym promenada, która wieczorami jest oświetlona z pewnością będzie dobrym miejscem na popołudniowe i wieczorne spacery.

Promenda w Rozbarku powstała w ramach zadania: „Stworzenie przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Rozbarku” i dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Scroll to Top