„Wehrmacht – Uzbrojenie” /Ilustrowany przewodnik/

Dla militarystów i miłośników uzbrojenia Wehrmachtu publikacja Uwe Feista, Roberta Johnsona i Kurta Riegera to z pewnością książka, którą muszą mieć w swojej domowej bibliotece. W ilustrowanym przewodniku autorzy przedstawili uzbrojenie jednej z najlepiej wyposażonych armii II wojny światowej, która aż do grudnia 1941 roku pozostawała niepokonana.

W I tomie przewodnika po uzbrojeniu Wehrmachtu autorzy zaprezentowali broń krótką, karabiny, pistolety i karabiny maszynowe, broń przeciwpancerną, miny, granaty ręczne, a także artylerię lufową i rakietową, kabury pistoletów, pokrowce na broń, przyborniki, rodzaje nabojów oraz modele broni nie przyjęte do uzbrojenia Wehrmachtu. Dzięki temu czytelnik może nie tylko zobaczyć, czym wyposażeni byli żołnierze Wehrmachtu walczący na różnych frontach II wojny światowej, ale również, jakie uzbrojenie mimo prób i produkcji egzemplarzy próbnych nigdy nie weszło na stałe do użytku niemieckich wojsk.

Na co jednak szczególnie należy zwrócić uwagę to ogromna ilość ilustracji prezentujących nie tylko opisywaną broń, ale również jej wygląd, kiedy i gdzie była używana, dane techniczne broni oraz archiwalne fotografie prezentujące niemieckich żołnierzy z opisywanym uzbrojeniem w akcji. Zamieszczone w przewodniku fotografie to wręcz unikaty, ukazujące żołnierzy Wehrmachtu na różnych polach bitwy, na ćwiczeniach, odprawach przed walką czy podczas odpoczynku. Szczególnie cenne zdjęcia to te prezentujące żołnierzy w walce, w tym między innymi snajperów, walk w Stalingradzie oraz podczas operacji we Włoszech oraz w Ardenach w grudniu 1944 roku.

Ilustrowany przewodnik po uzbrojeniu i wyposażeniu niemieckiej armii /Wehrmachtu/ z pewnością zainteresuje nie tylko miłośników historii i militarystów, ale każdego, kto interesuje się dziejami największego konfliktu w historii ludzkości. Autorzy włożyli ogrom wysiłku, aby przedstawić z pełną dokładnością wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym czytelnik pozna tajniki niemieckiego uzbrojenia.

Autor:  Uwe Feist, Robert Johnson i Kurt Rieger;
Tytuł: „Wehrmacht – Uzbrojenie” /Ilustrowany przewodnik/;
Wydawca: Wydawnictwo Vesper;
Miejsce i rok wydania: Czerwonak 2018;
Liczba stron: 176;
Cena: 48 zł;
Książkę można zakupić w WYDAWNICTWIE

Szczególnie Polecam!!!