Templariusze - historia o świętej wojnie, odwadze, wierze i zdradzie

Dan Jones pisze o historii jakby to był najbardziej wciągający serial. Przeczytaj fascynującą sagę o fanatyzmie, odwadze, podstępach i zdradzie.

Templariusze byli świętymi wojownikami, ludźmi wiary i miecza, pielgrzymami i żołnierzami, nędzarzami i bankierami. Zakon finansował wojny, zarządzał miastami, dokonywał zabójstw politycznych i decydował o losach monarchii. Poznaj prawdziwą historię i tajemnice templariuszy!

Dan Jones jest cenionym angielskim pisarzem, popularnym historykiem, telewizyjną osobowością i dziennikarzem. W swojej karierze wziął udział w wielu programach dokumentalnych na temat historii Wielkiej Brytanii, a w tym także popularnej serii Netflixa - Tajemnice brytyjskich zamków. Jones był także głównym konsultantem merytorycznym serialu Templariusze wyprodukowanym przez stację History.

O książce:

Historia templariuszy, najsłynniejszych świętych wojowników, to niezwykła saga o fanatyzmie, odwadze, podstępach i zdradzie. W osobie Dana Jonesa zakon znalazł wyśmienitego kronikarza. „Templariusze” to wspaniała książka!
Bernard Cornwell

Świeża, zręcznie napisana i frapująca opowieść o najsłynniejszym zakonie rycerskim uczestniczącym w krucjatach. Łączy naukową rzetelność i pisarski polot, prezentuje cały szereg barwnych – choć strasznych – postaci wojowników, którzy przelewali krew chrześcijan i muzułmanów od Hiszpanii po Jerozolimę.
Simon Sebag Montefiore

Dan Jones stworzył fascynującą książkę, od której nie można się oderwać. Opisał dramatyczne dzieje templariuszy, od powstania zakonu rozmodlonych wojowników, aż po tragiczną zagładę zgotowaną im przez papieża i francuskiego króla. Przekazuje nam poruszające, niepokojąco aktualne ostrzeżenie przed nadużyciami władzy zdolnej posługiwać się kłamstwami i prześladować społeczeństwo.
Philippa Gregory

Autor: Dan Jones;

Tytuł: "Templariusze";

Data premiery: kwiecień 2019;

Liczba stron: 512

Wydawnictwo: Znak Horyzont

Cena: 69,90 zł

Książkę można kupić w WYDAWNICTWIE ZNAK HORYZONT