Saladyn Wielki - ruszyła przedsprzedaż książki

Pierwsza wyprawa krzyżowa zakończyła się sukcesem, który przerósł najśmielsze oczekiwania. A jednak wkrótce potem potężni krzyżowcy ponieśli klęskę. Powodów było wiele, lecz niewątpliwie najważniejszym pozostaje sułtan Saladyn – człowiek, który trwale zapisał się na kartach historii.

Oto prawdziwe oblicze założyciela dynastii Ajjubidów – spisana z wykorzystaniem źródeł łacińskich i arabskich niezwykła historia człowieka, który wyrósł na najpotężniejszego władcę świata. Jego droga stanowi prawdziwy fenomen. Jest wypadkową szczęścia, sprytu, przebiegłości oraz znakomitej organizacji i zarządzania. Saladyn wyciągał wnioski i uczył się na popełnianych błędach. Jednocześnie wykorzystywał nadarzające się okazję, czas przełomu, którego stał się głównym architektem.

Wojownik i polityk, zwycięzca spod Hattin i zdobywca Jerozolimy, postrach krzyżowców i bohater muzułmanów – tak powszechnie kojarzy się imię Saladyna. Tymczasem sułtan – postać niezwykle barwna i fascynująca – wykracza dalece poza ten stereotyp. Dla samych muzułmanów, przy wszystkich zasługach i osiągnięciach, pozostaje bohaterem, choć nie bez skazy."

Od 10 listopada ruszyła przedsprzedaż książki, w której poznamy losy jednego z najpotężniejszych władców na Bliskim Wschodzie, pogromcy Krzyżowców.

Autor: Piotr Solecki;

Tytuł: "Saladyn Wielki. Pogromca krzyżowców i wódz Islamu";

Wydawca: Wydawnictwo Replika;

Premiera: 24 listopada 2020 roku, a przedsprzedaż książki już od 10 listopada.