Powstańczy tramwaj zawita do Bytomia

Już w piątek, 16 sierpnia będziemy obchodzić 100. rocznicę wybuchu I powstania śląskiego. Z tej okazji po miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będzie kursował tramwaj powstańczy, który 16 i 22 sierpnia zawita również do Bytomia.

Tramwaj wyruszy już dzisiaj, 14 sierpnia ok. godz. 17.00 z Mysłowic, gdzie 100 lat temu strajk w kopalni Mysłowice był przyczynkiem do wybuchu I powstania śląskiego, a zakończy podróż 24 sierpnia ok. godz. 16.30 przy pomniku Powstańca Śląskiego w Świętochłowicach – Lipinach, w 100. rocznicę zakończenia I powstania śląskiego.

Podczas podróży przeniesiemy się na Górny Śląsk lat 1919-1922, posłuchamy manifestu Wojciecha Korfantego, przyjrzymy się potyczce powstańczej, weźmiemy udział w kampanii plebiscytowej, przekroczymy granicę, zaśpiewamy „Już zachodzi czerwone słoneczko” oraz inne powstańcze i śląskie piosenki, skosztujemy śląskich maszketów. Każdy podróżujący otrzyma bilet do Niepodległej z kalendarium wydarzeń na Górnym Śląsku w latach 1919 -1922.   
                    
Do Bytomia powstańczy tramwaj zawita 16 i 22 sierpnia i będzie kursował na trasie Bytom pl. Sikorskiego – Stroszek Zajezdnia. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny będzie TUTAJ

Projekt jest realizowany w ramach obchodów 100-lecia wybuchu I powstania śląskiego w województwie śląskim.

Zadanie „Organizacja obchodów związanych z 100. rocznicą I Powstania Śląskiego” dofinansowano przy pomocy dotacji celowej z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Zdjęcie: Tramwaje Śląskie