Jean de Lagarde - Niemieccy żołnierze II wojny światowej

Dla znawców tematu, czyli umundurowania niemieckich żołnierzy w okresie 1939-1945, publikacja Jeana de Lagarde „Niemieccy żołnierze II wojny światowej” to prawdziwa gratka. Stworzony przez autora album, pełen barwnych ilustracji, to szczegółowe i wszechstronne studium umundurowania i wyposażenia niemieckich sił zbrojnych z okresu II wojny światowej. Książka zawiera fotograficzne rekonstrukcje sylwetek żołnierzy, próbujących podbić Europę w latach 1939-1945.

Autor uwzględnił umundurowanie jednostek niemieckich począwszy od kampanii wojennej w Polsce aż po upadek III Rzeszy Niemieckiej. Wśród zaprezentowanych mundurów, wyposażenia jednostek i oporządzenia poszczególnych formacji wojskowych nazistowskich Niemiec, de Lagarde uwzględnił jednostki marynarki wojennej – Kriegsmarine, piechoty – Wehrmachtu oraz lotnictwa – Luftwaffe.

Na łamach publikacji zaprezentowane zostało umundurowanie i oporządzenie wszystkich jednostek niemieckich, które brały udział w walkach na frontach II wojny światowej. Czytelnik nie tylko zapozna się z podstawowymi formacjami wojskowymi, ale przede wszystkim z ich pełnym umundurowaniem, z uwzględnieniem rodzaju koloru, kroju munduru, naszywek oraz dodatkowego wyposażenia. Autor opisując poszczególne rodzaje wojsk, skupił się także na uzbrojeniu oraz oporządzeniu, co szczególnie widoczne jest przy charakterystyce jednostek pancernych, łączności, czy oddziałów spadochronowych.

Publikacja Jeana de Lagarde to kompendium wiedzy na temat umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia niemieckich sił zbrojnych w latach 1939 - 1945. Wśród fotograficznych rekonstrukcji sylwetek niemieckich żołnierzy autor prezentuje jednostki od rozległych równin Rosji po gorące piaski afrykańskich pustyń oraz od nieba nad Londynem po otchłań Oceanu Atlantyckiego, gdzie na aliantów czekały wilcze stada U-Bootów. Książkę polecam nie tylko pasjonatom historii, ale także osobom zajmującym się II wojną światową.

Autor:  Jean de Lagarde;
Tytuł: „Niemieccy żołnierze II wojny światowej”;
Wydawca: Wydawnictwo Vesper;
Data i miejsce wydania: Czerwonak 2016;
Liczba stron: 136;
Cena: 42 zł;
Więcej tutaj

Wyjątkowo Polecam! Świetne publikacja!!!