Na spacer, na rower i wreszcie dla ochłody – Jezioro Pogoria III

Zespół zbiorników wodnych Pogoria składa się z czterech „jezior” na terenie Dąbrowy Górniczej. Jedno z nich to prawdziwy raj dla wędkarzy, ale przede wszystkim tych, którzy uprawiają nurkowanie, żeglarstwo, windsurfing oraz inne sporty wodne. Wokół Pogorii III powstały ścieżki piesze i rowerowe, boiska do gry w siatkówkę, punkty gastronomiczne, molo oraz plaże, gdzie można spotkać latem tysiące odpoczywających mieszkańców Śląska i Zagłębia.

Zbiornik spełnia funkcje przyrodnicze i krajobrazowe mimo statusu rezerwowego źródła wody do celów przemysłowych – jest bowiem rezerwowym ujęciem wody dla pobliskiej Huty Katowice, największego w kraju Kombinatu Metalurgicznego zajmującego się hutnictwem żelaza.

Miejsce to znajduje się blisko centrum Dąbrowy Górniczej, dokąd można dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Na zdjęciach zamieszczonych poniżej widać nie tylko zbiornik wodny Pogoria III, ale również w oddali Hutę Katowice w Dąbrowie Górniczej oraz Elektrownię Łagisza w Będzinie i Wzgórze Świętej Doroty w Będzinie. Zapraszam do galerii zdjęć i odwiedzenia tego wspaniałego miejsca!!!

Zobacz zdjęcia