Modelarskie cuda w Bytomiu /2 - 3 marca/

Ta impreza to prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów modelarstwa, ale także wszystkich tych, którzy na co dzień  nie mają styczności z tego rodzaju hobby. Przez dwa dni 2 i 3 marca w Bytomiu już po raz XV odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Modelarski.

Bytomski festiwal znajduje stałe miejsce w kalendarzach czołowych środowisk modelarskich nie tylko naszego kraju. Tylko w 2018 roku w festiwalu wystartowało ponad 360 zawodników między innymi z: Polski, Chorwacji, Słowacji, Czech, Węgier, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Goście zaprezentowali łącznie 1200 modeli, które w czasie dwudniowej imprezy zobaczyło ponad 2500 osób. Festiwal to jedna z największych i najbardziej unikalnych imprez tego rodzaju w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.

W tegorocznej edycji festiwalu pasjonaci modelarstwa będą rywalizować w ponad 120 kategoriach. Impreza, która od 2 do 3 marca odbędzie się w Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach /ul. Frycza Modrzewskiego 5a/ to nie tylko wystawa modeli, ale również pokazy grup rekonstrukcyjnych, pojazdów militarnych, kursy sklejana modeli na żywo, a także wiele innych atrakcji, które towarzyszą co roku festiwalowi.

Organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu oraz Uczniowski Klub Sportowy „Karb”, zaś patronat na festiwalem objął prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że pierwszy raz Festiwal Modelarski odbył się w 2003 roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Karbiu, gdzie młodzi zapaleńcy skupieni w kole modelarskim pod okiem instruktorów szlifują swoje umiejętności w trudnej sztuce modelarskiej. Jej celem jest wierne odwzorowanie wybranego obiektu w określonej skali. Nie jest tajemnicą, że tego rodzaju sposób spędzania wolnego czasu nierozerwalnie wiąże się z militariami, stąd zdecydowana większość prezentowanych na bytomskim festiwalu modeli to właśnie samoloty, okręty, pojazdy wojskowe, postacie żołnierzy, a także całe makiety przedstawiające bitwy.

Marcowej imprezie towarzyszyć będzie również ekspozycja makiety kolejowej, stoły do gier strategicznych z możliwością rozegranie gry, a także pokazy techniki malowania uznanych modelarzy.

Zapraszamy w sobotę, 2 marca od 8.00 do 17.00 oraz 3 marca od 9.00 do 12.00 do Hali na Skarpie.

XV Międzynarodowy Festiwal Modelarski – Bytom 2019 został dofinansowany ze środków gminy Bytom.