Książka „Bytom Warto Zwiedzić” już w sprzedaży!

Już jest! Moja nowa książka „Bytom Warto Zwiedzić. Historia – Zabytki – Przyroda” pojawiła się w sprzedaży a dostępna jest w Internetowej Księgarni Wydawnictwa Ridero – wydawcy publikacji. W kolejnych tygodniach książka pojawi się w kilkudziesięciu księgarniach internetowych.

 

Już dzisiaj zapraszam także na spotkanie promocyjne połączone z prelekcją, podczas której zaprezentuję swoją najnowszą książkę „Bytom Warto Zwiedzić. Historia – Zabytki – Przyroda”. Spotkanie odbędzie się w Pałacu w Miechowicach przy ul. Dzierżonia 30 w Bytomiu – Miechowicach w sobotę 27 maja o godz. 17.00. Warto dodać, że po spotkaniu będzie można również nabyć książkę w promocyjnej cenie 30 zł.

 

Podczas spotkania autorskiego zaprezentuję nie tylko swoją najnowszą książkę, ale również podczas prezentacji archiwalne fotografie, pocztówki i szkice oraz omówię najcenniejsze zabytki i obiekty historyczne w Bytomiu. Podczas spotkania nie zabraknie wielu historycznych ciekawostek, które udało się wydobyć się z archiwalnych gazet, czasopism oraz Archiwum Miejskiego w Bytomiu.

„Bytom Warto Zwiedzić” to książka, która z pewnością zainteresuje nie tylko turystów chcących odwiedzić to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast na Górnym Śląsku, ale również mieszkańców Bytomia. Książka ma na celu nie tylko ukazanie tego co najpiękniejsze w Bytomiu, ale zwrócenie uwagi na to, że niejednokrotnie „cudze chwalimy, a swego nie znamy”. W publikacji  znajdziemy nie tylko ciekawostki z dziejów Bytomia, ale przede wszystkim zaprezentowane zostały najpiękniejsze i najwartościowsze zabytki w mieście, w tym również najcenniejsze zakątki przyrodnicze miasta, które leży w samym sercu konurbacji górnośląskiej, gdzie jeszcze pod koniec XX wieku pracowało 7 kopalń, dwie huty oraz wiele fabryk i zakładów przemysłowych. Dzisiaj po wielu z nich nie ma już śladu, ale te, które zostały zachowane do czasów nam współczesnych należą do arcydzieł architektury przemysłowej, jakich w innych miastach Polski nie znajdziemy.

Książka oprócz zabytków, a także najpiękniejszych miejsc, gdzie można spędzić wolny czas na łonie natury, zawiera wiele ciekawostek historycznych z dziejów miasta, w tym również historii największych zakładów przemysłowych. Opisane zabytki, miejsca oraz wydarzenia historyczne zostały opatrzone archiwalnymi i współczesnymi fotografiami, pocztówkami oraz szkicami pozyskanymi m.in. z bogatego Archiwum Miejskiego w Bytomiu a podział książki według dzielnic Bytomia, dokładnego adresy przedstawionych w publikacji miejsc z pewnością ułatwi poruszanie sie po mieście.

O tym właśnie jest ta książka, która mam nadzieję, zachęci nie tylko turystów do odwiedzenia Bytomia, ale także zdopinguje jego mieszkańców do wyjścia z domu i odwiedzenia najpiękniejszych miejsc i zabytków w mieście, których, jak się przekonacie, nie brakuje w Bytomiu.