Katastrofy 2. Słynne i przemilczane tragedie w powojennej Polsce

13 października będzie premiera najnowszej książki Leszka Adamczewskiego – "Katastrofy 2. Słynne i przemilczane tragedie w powojennej Polsce". Jest to kontynuacja wcześniejszej publikacji poświęconej wypadkom i katastrofom jakie miały miejsce po II wojnie światowej.

Z labiryntu płonących wyrobisk kopalni Barbara-Wyzwolenie nie mieli dokąd uciec. Zabijał ich tlenek węgla. Pożar ten, w pierwszy dzień wiosny 1954 roku, jest największą tragedią w polskim górnictwie po drugiej wojnie światowej. W tym samym czasie w USA powstał tajny raport CIA na temat wielkiej katastrofy kolejowej pod Wałbrzychem. Tyle że nikt ze starszych wałbrzyszan takiej katastrofy nie pamięta…

Leszek Adamczewski dalej tropi największe katastrofy w powojennej Polsce – już nie tylko lądowe. Czas zatarł szczegóły zatonięcia promu Jan Heweliusz, a wiedza o upadku na Poznań bombowca Pe-2FT została ukryta celowo. Autor próbuje wyjaśnić także zagadkę katastrofy samolotu AN-24, który w 1969 roku uderzył w górę Policę w Beskidach.

Autor: Leszek Adamczewski;

Tytuł: "Katastrofy 2. Słynne i przemilczane tragedie w powojennej Polsce";

Wydawca: Wydawnictwo Replika;

Miejsce i rok wydania: Poznan 2020;

Premiera: 13 października 2020 roku.