Już jest! Okładka mojej nowej książki!!!

To już druga publikacja, którą napisałem w 2017 roku. Już wkrótce w księgarniach internetowych w całej Polsce ukażę się moja nowa książka „Historia 1 Pułku Strzelców Bytomskich. O wolną Polskę, o polski Śląsk”. Dzisiaj prezentuję okładkę mojej nowej publikacji, którą zaprojektował Arkadiusz Janocha, za co serdecznie mu dziękuję!

Publikacja poświęcona została 1 Pułkowi Strzelców Bytomskich i prezentuje dzieje jednej z najważniejszych formacji bojowych na Górnym Śląsku po 1918 roku. Opisywane na łamach tej książki wydarzenia - udział „Bytomiaków” w walkach na pograniczu polsko – niemieckim, w wojnie polsko – bolszewickiej w 1920 roku, III powstaniu śląskim oraz w kampanii wrześniowej w 1939 roku, a także bitwy - pod Rybczanami, Filipowem, w bitwie warszawskiej /w sierpniu 1920 roku/ czy pod Tomaszowem Lubelskim w 1939 roku - przyczyniły się do chwały śląskiego pułku, którego żołnierze przelewali krew za Polskę i polski Śląsk. Żołnierze Pułku Bytomskiego zapisali się kartach śląskich i polskich jednostek wojskowych, które odegrały kluczowe znaczenie w historii Wojska Polskiego w XX wieku.

Już wkrótce będziecie mogli poznać historię „Bytomiaków”. Już teraz zachęcam do zakupu publikacji w formie E-booka - szczegóły w najbliższym czasie.