Historia społeczna Trzeciej Rzeszy Richarda Grunbergera

Jak cienka bywa granica między prawem a bezprawiem? Śledząc dwanaście lat istnienia Trzeciej Rzeszy, poznajemy mechanizmy nazistowskiej propagandy, która w krótkim czasie doprowadziła do zanikania podstawowych odruchów i wartości – w celu budowy nowego społeczeństwa i faszystowskiego człowieka.

Jaki wpływ na zwykłego człowieka mają rządy silnej ręki? Jak obywatel tłumaczył ogrom bestialstwa, z którego nie sposób było nie zdawać sobie sprawy? Co powstrzymywało Niemców przed buntem, nawet gdy system zaczął się walić? „Historia społeczna Trzeciej Rzeszy” Richarda Grunbergera to jedyna książka, która tak kompleksowo opisuje codzienne życie w nazistowskich Niemczech - państwie, w którym zmieniło się wszystko, nawet chleb.

Warto podkreślić, że w trzydziestu rozdziałach – każdy poświęcony jest innej dziedzinie życia – Richard Grunberger na licznych przykładach pokazuje, jak dwanaście lat istnienia Trzeciej Rzeszy wpłynęło na oświatę i kulturę, jak niszczono stare media i tworzono nowe, na czym w praktyce polegała nowa polityka rodzinna, jak w majestacie prawa gnębiono Żydów i homoseksualistów, jak szybko zmieniły się język i humor.

„Historia społeczna Trzeciej Rzeszy” Richarda Grunbergera to lektura obowiązkowa, która uświadamia, jak cienka bywa granica między prawem a bezprawiem i jak niewiele trzeba, żeby naród ogarnęło zbiorowe szaleństwo.

Książka będzie dostępna jest w Wydawnictwie Znak w cenie 56,24 zł.