Czy Polska mogła zmienić losy kampanii wrześniowej?

W polskiej historiografii utarło się przekonanie, że Polska nie miała żadnych szans w starciu z Wehrmachtem w 1939 roku. Koncepcja Naczelnego Wodza – Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego o tzw. bitwie granicznej z całą pewnością ułatwiła III Rzeszy Niemieckiej zwycięstwo w kampanii wrześniowej. W polskiej generalicji był jednak człowiek, który miał zupełni inną wizję wojny obronnej z Niemcami, a jego śmiały plan mógł zmienić losy kampanii wrześniowej. Dlaczego więc nie pozwolono mu go zrealizować?

Zapraszam w piątek, 14 września o 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy placu Jana III Sobieskiego w Bytomiu, na wykład poświęcony koncepcji jednego z największych polskich generałów, którego plan mógł uratować Polskę i zmienić bieg kampanii wrześniowej w 1939 roku na korzyść naszego kraju.

Podczas prelekcji opowiem również o błędach jakie popełniło nasze Naczelne Dowództwo, a które przesądziły o klęsce wojsk polskich we wrześniu 1939 roku, zdradzie naszych sojuszników, którzy pozostawili nasz kraj na pastwę losu oraz koncepcji Marszałka Józefa Piłsudskiego, planującego już w 1934 roku wyprzedzającego uderzenie na III Rzeszę Niemiecką.

Wstęp wolny!