Czołgi II wojny światowej – ilustrowana encyklopedia

Dla miłośników militariów II wojny światowej, a zwłaszcza czołgów to publikacja, którą konieczne trzeba mieć w domowej bibliotece. Ilustrowana encyklopedia czołgów II wojny światowej Jeana Restayna to książka w której poznamy czołgi najważniejszych armii europejskich, ale również Japonii, Chin i Stanów Zjednoczonych oraz mniejszych krajów na Starym Kontynencie, mających w swoich armiach pojazdy pancerne.

Autor poświęcił najwięcej miejsca czołgom niemieckim i radzieckim, uwzględniając ich największy udział w II wojnie światowej i walkach na froncie wschodnim. To przecież tam, pod Kurskiem od 5 lipca do 23 sierpnia 1943 roku miała miejsce największa bitwa pancerna II wojny światowej. Poza czołgami niemieckimi i radzieckimi poznamy uzbrojenie w pojazdy pancerne armii belgijskiej, bułgarskiej, chorwackiej, finlandzkiej, francuskiej, brytyjskiej, węgierskiej, włoskiej, rumuńskiej, słowackiej, chińskiej, japońskiej i Stanów Zjednoczonych. Jean Restayn nie pominął również armii polskiej, prezentując na ilustracjach czołgi z okresu po odzyskaniu przez Rzeczpospolitą niepodległości w latach 1918 – 1939, ale również te, które służyły Ludowemu Wojsku Polskiego w okresie II wojny światowej.

Warto dodać, że wszystkie czołgi, jakie są prezentowane w publikacji pokazane zostały na kolorowych ilustracjach, zaś przy ich opisie autor w krótkim wstępie ukazał w jakich wojnach zostały wykorzystane pojazdy pancerne oraz kiedy weszły do danej armii poszczególne typy czołgów. Te informacje z pewnością zobrazują czytelnikowi jakiego rodzaju czołgi posiadały armie opisywane w pracy. Autor prezentując na poszczególnych ilustracjach czołgi dodaje przy każdym z nich krótką informację o uzbrojeniu, okresie wprowadzenia do armii, a także numeracji, przeróbkach, schematu maskowania oraz wiele innych cennych danych, które przybliżają czytelnikowi informacje o czołgach II wojny światowej.

Autor:  Jean Restayn;
Tytuł: „Czołgi II wojny światowej – ilustrowana encyklopedia”;
Wydawca: Wydawnictwo Vesper;
Miejsce i rok wydania: Czerwonak 2018;
Liczba stron: 176;
Cena: 42 zł
Książkę można zakupić TUTAJ

Szczególnie Polecam!