Portal Bytomski.pl pisze - "Bytomski urzędnik napisał książkę"

Wśród pracowników bytomskiego ratusza są ludzie o wielu pasjach. Jednym z takich urzędników jest Tomasz Sanecki. W księgarniach właśnie ukazała się jego druga książka. Najnowsze wydawnictwo przedstawia historię 1. Pułku Strzelców Bytomskich - tak rozpoczyna się artykuł na portalu Bytomski.pl, w którym promowana jest moja najnowsza książka poświęcona historii 1 Pułku Strzelców Bytomskich.

Tomasz Sanecki od lat pracuje w Biurze Prasowym Urzędu Miejskiego. Spora część artykułów publikowanych na witrynie internetowej bytomskiego magistratu wychodzi spod jego pióra. Pomaga również dziennikarzom w zdobywaniu informacji z poszczególnych komórek ratusza. Jego pasją jest historia, dlatego też studiował właśnie tę dziedzinę, a po pracy tworzy historycznego bloga. W ubiegłym roku napisał swoją pierwszą książkę - "Z dziejów Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej" - natomiast w ostatnich dniach ukazała się jego kolejna publikacja.

Najnowsza książka Tomasza Saneckiego podejmuje zagadnienie bliższe naszemu miastu. "Historia 1. Pułku Strzelców Bytomskich" opisuje dzieje jednej z najważniejszych formacji wojskowych na Śląsku po 1918 roku. Mimo ogromnych zasług dla obrony II Rzeczypospolitej losy "Bytomiaków" były dotąd słabo opisane. Ten fakt zmienia wydanie książki Saneckiego, z której czytelnicy dowiedzą się np., że żołnierze tej formacji dali się we znaki Rosjanom podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, jak również Niemcom w trakcie III Powstania Śląskiego.

Więcej w dalszej części artykułu na portalu Bytomski.pl oraz na fanpage Bytomski.pl

Zapraszam do lektury!!!