Bytom warto zwiedzić. Zapowiedź nowej książki

Już jest! Po ponad dwóch latach pracy, setkach godzin spędzonych nad materiałami archiwalnymi, książkami, artykułami z gazet i czasopism a także szukając archiwalnych zdjęć i rozmawiając o historii i zabytkach Bytomia z pasjonatami, zakończyłem pisanie kolejnej książki. Tym razem nowa publikacja pt. "Bytom Warto Zwiedzić" poświęcona jest historii, zabytkom i przyrodzie w Bytomiu. 

Na 376 stronach znajdziecie nie tylko ciekawostki z dziejów Bytomia, ale przede wszystkim zaprezentowane zostały najpiękniejsze zabytki w mieście, w tym również najcenniejsze zakątki przyrodnicze miasta, które leży w samym sercu konurbacji górnośląskiej, gdzie jeszcze pod koniec XX wieku pracowało 7 kopalń, 2 huty oraz wiele fabryk i zakładów przemysłowych. Dzisiaj po wielu z nich nie ma już śladu, ale te, które zostały zachowane należą do arcydzieł architektury przemysłowej, jakich w innych miastach Polski nie znajdziemy.

O tym właśnie jest ta książka, która mam nadzieję, zachęci nie tylko turystów do odwiedzenia Bytomia, ale także zdopinguje jego mieszkańców do wyjścia z domu i odwiedzenia najpiękniejszych miejsc i zabytków w mieście.

Książka będzie dostępna w księgarniach internetowych na przełomie kwietnia i maja. Planuję również spotkanie promocyjne, podczas którego nie tylko opowiem o książce, ale zaprezentuje unikatowe zdjęcia Bytomia, które znajdziecie w książce, ale także i te, które nie pojawiły się w publikacji.

Mam nadzieję że publikacja zainteresuje Was i sprawi, że z chęcią zwiedzicie moje rodzinne miasto.