Bytom warto zwiedzić. Zapowiedź nowej książki

Już jest! Po ponad dwóch latach pracy, setkach godzin spędzonych nad materiałami archiwalnymi, książkami, artykułami z gazet i czasopism a także szukając archiwalnych zdjęć i rozmawiając o historii i zabytkach Bytomia z pasjonatami, zakończyłem pisanie kolejnej książki. Tym razem nowa publikacja pt. "Bytom Warto Zwiedzić" poświęcona jest historii, zabytkom i przyrodzie w Bytomiu. 

Na 376 stronach znajdziecie nie tylko ciekawostki z dziejów Bytomia, ale przede wszystkim zaprezentowane zostały najpiękniejsze zabytki w mieście, w tym również najcenniejsze zakątki przyrodnicze miasta, które leży w samym sercu konurbacji górnośląskiej, gdzie jeszcze pod koniec XX wieku pracowało 7 kopalń, 2 huty oraz wiele fabryk i zakładów przemysłowych. Dzisiaj po wielu z nich nie ma już śladu, ale te, które zostały zachowane należą do arcydzieł architektury przemysłowej, jakich w innych miastach Polski nie znajdziemy.

O tym właśnie jest ta książka, która mam nadzieję, zachęci nie tylko turystów do odwiedzenia Bytomia, ale także zdopinguje jego mieszkańców do wyjścia z domu i odwiedzenia najpiękniejszych miejsc i zabytków w mieście.

Mam nadzieję że publikacja zainteresuje Was i sprawi, że z chęcią zwiedzicie moje rodzinne miasto.

Nowa książka „Bytom Warto Zwiedzić. Historia – Zabytki – Przyroda” pojawiła się w sprzedaży a dostępna jest w Internetowej Księgarni Wydawnictwa Ridero – wydawcy publikacji. W kolejnych tygodniach książka pojawi się w kilkudziesięciu księgarniach internetowych.

O książce napisali:

www.bytom.pl - Oficjalna strona Miasta Bytom - „Bytom warto zwiedzić” - nowy przewodnik po Bytomiu już w sprzedaży

Fanpage Miasto Bytom - "Cudze chwalicie, swego nie znacie"