Budowa kładki nad ul. Siemianowicką idzie pełną parą

Budowa kładki pieszej nad ul. Siemianowicką w Bytomiu - Rozbarku idzie pełną parą! Kładka jest jednym z elementów promenady, która ma połączyć ul. Pszczyńską po trasie linii dawnej kolei wąskotorowej z ulicami: Kochanowskiego, św. Kingi, Jaronia, Musialika i Alojzjanów.

Wraz z budową promenady równolegle trwa montowanie latarni, które ją oświetlą oraz instalacji niezbędnej do założenia tam w przyszłości monitoringu. Warto również dodać, że wkrótce wzdłuż promenady pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci, a także pamiątkowe tablice, z których dowiemy się ciekawych informacji o tej części Bytomia.

Budowa promenady jest jednym z trzech etapów rewitalizacji Rozbarku. Dwa pozostałe dotyczą prac związanych z wyburzeniami budynków zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców oraz zagospodarowaniem terenów.

Cały projekt związany z rewitalizacją części Rozbarku kosztuje około 12 mln i jest prowadzony ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.