Promocja książki Tomasza Saneckiego - II wojna światowa

II wojna światowa to jeden z największych i najkrwawszych konfliktów zbrojnych w historii ludzkości. Wojna, którą rozpoczęły hitlerowskie Niemcy 1 września 1939 roku najpierw w Europie, a w następnych latach objęła kolejne kontynenty, była konfliktem zupełnie innym niż ten, który miał miejsce w latach 1914-1918. Niemcy stosując doktrynę Blitzkriegu – wojny błyskawicznej odnosili wspaniałe sukcesy w Polsce, Francji, a także w początkowej fazie w Związku Radzieckim w 1941 roku.

Zapraszam w piątek, 21 lutego do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu /plac Jana III Sobieskiego/ na promocję mojej najnowszej książki „II wojna światowa. Dowódcy-Bitwy-Kampanie-Zbrodniarze-Łowcy nazistów”. W publikacji podjąłem temat rozstrzygających bitew i kampanii, rolę najważniejszych dowódców Wehrmachtu w kluczowych momentach II wojny światowej, ale również kwestię odpowiedzialności za masowe zbrodnie w Europie.

To jednak nie wszystko. W publikacji omówione zostały także tematy związane m.in. z kampanią wrześniową w Polsce, zamachem na Reinharda Heydricha, tajemnicami Adolfa Hitlera, a także trwającymi dziesiątki lat poszukiwaniami nazistowskich zbrodniarzy, którzy nigdy nie zaznali spokoju za sprawą łowców nazistów.

Początek prelekcji połączonej z promocją książki o godz. 17.00.

Po wykładzie będzie można zakupić książkę w kwocie 20 zł. Ilość publikacje jest jednak ograniczona.

Tomasz Sanecki – pochodzący z Bytomia historyk, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Szczególnie interesuje się historią Polski oraz historią XX wieku do 1945 roku. Twórca i redaktor portalu historycznego „Mój Historyczny Blog”. W 2017 roku zadebiutował publikacją „Z dziejów Europy Środkowo – Wschodniej. Średniowiecze – Nowożytność – XX wiek” wydaną przez krakowski Wydawnictwo Ridero. W 2018 roku wydał kolejną publikację „O wolną Polskę, o polski Śląsk. Historia 1 Pułku Strzelców Bytomskich”, poświęconą jednej z najważniejszych formacji wojskowych na Górnym Śląsku po 1918 roku. Rok temu wydał publikację poświęconą Tragedii Miechowickiej.